"Zdrowa żywność - zdrowa rywalizacja" w Kozodrzy

"Zdrowa żywność - zdrowa rywalizacja" to nazwa projektu, które realizowało nowo powstałe Koło Gospodyń Wiejskich w Kozodrzy. W przygotowanym harmonogramie projektu zaplanowano m.in.: warsztaty z przygotowania zdrowych potraw i napojów, rozgrywki szachowe oraz tenisa stołowego, a także zajęcia ruchowe.

W sobotę, 22 czerwca 2019 na stadionie w Ociece odbyło się ważne spotkanie piłkarskie pomiędzy dwoma zespołami z naszej gminy, a mianowicie drużyną Victoria Ocieka oraz Kaskada Ostrów - Kamionka. Mecz był ważny, ponieważ wynik decydował kto w przyszłym sezonie pozostanie w dębckiej lidze okręgowej, a która drużyna niestety spadnie do A klasy.

Uczniowie z Kamionki w finale XVII Międzynarodowego Konkursu programistycznego

Trójka uczniów tj. Kacper Draus, Jakub Kozioł i Hubert Drozd ze Szkoły Podstawowej w Kamionce brała udział w XVII Międzynarodowym Konkursie programistycznym „BALTIE 2019”. W konkursie uczestniczyło ponad 15 000 uczniów z Polski, Czech i Słowacji. Uczniowie byli podzieleni na cztery kategorie wiekowe: klasy I-III – „A”, IV-VI- „B”, VII + gimnazja - „C” i licea - „D”.

II Ogólnopolski Turniej Gwiaździstej Eskadry i duże osiągnięcie uczniów z Ostrowa

W dniach 10-12 czerwca 2019 r w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie rozegrany został finał II Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry. Podobnie jak w roku ubiegłym uczestniczyła w nim drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Ostrowie w osobach Bartosz Chmiel, Oliwier Stręk oraz Dominik Róg pod opieką nauczyciela Łukasza Łącały.

XII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Kamionce

W dniach 18-19 maja 2019 w Folwarku Cyziówka w Kamionce odbyła się XII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych zorganizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce - Oddział w Rzeszowie. Wystawa przyciągnęła licznych wystawców oraz miłośników psów, którzy mogli również zobaczyć różnego rodzaju szkolenia i pokazy. Wystawa była zorganizowana pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego i Wójta Gminy Ostrów.

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu