W środę, 11 kwietnia 2018 w Domu Strażaka w Ostrowie miały miejsce Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy wiekowe: szkoły podstawowe i gimnazja. Wszyscy uczestniczy bez względu na wiek musieli się wykazać bardzo dobrą znajomością przepisów przeciwpożarowych oraz historią i tradycją straży pożarnej. Jak co roku poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki i wyrównany.

Grzegorz Ożóg, który p.o. Wójta Gminy Ostrów podziękował wszystkim uczestnikom a jednocześnie zachęcił do poszerzania swojej wiedzy pożarniczej. Wójt wspólnie z Adamem Grybosiem - Komendantem Gminnych OSP, Krzysztofem Bajger – Prezesem Gminnego Zarządu OSP oraz Iwoną Kozłowską - Sekretarzem Gminnego Zarządu OSP wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Z obu kategorii, osoby zajmujące pierwsze dwa miejsca będą reprezentowały naszą gminę w kolejnym, powiatowym etapie turnieju. Ten odbędzie się 24 kwietnia w Ropczycach.

Wyniki:

Szkoły podstawowe:

 1. Radosław Łącała
 2. Maja Popielarz
 3. Patryk Bieś

Szkoły gimnazjalne:

 1. Aleksandra Skiba
 2. Katarzyna Longosz
 3. Anna Ciepiela

tekst i foto: Mateusz Surman

 • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
 • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
 • Powiat ropczycko-sędziszowski
 • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
 • Urząd pracy w Ropczycach
 • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
 • Lasovia - lokalna grupa działania
 • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
 • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu