W piątek, 16 maja 2018 r. odbył się wieczór poetyki zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce. Była to kontynuacja spotkania, które odbyło się w połowie kwietnia na którym była m.in. prezentacja książki „Drogi, ścieżki i manowce” - Aleksandry Bal.

Podczas drugiego spotkania literackiego została zaprezentowana książka „Baśniowe ścieżki” autorstwa Sabiny Pelc. Autorka książki, podczas swojej prelekcji opowiedziała zgromadzonym jak to się stało, że wydała książkę i jakie ma również plany na przyszłość. Kolejnym punktem spotkania była prelekcja Doroty Król, która opowiedziała jak powstają ilustracje do książek dla dzieci i jak to się stało, że to właśnie jej prace trafiły do książki Sabiny Pelc.  Po zakończeniu omawiania tematu książki mieszkanek naszej gminy był krótki akcent muzyczny przygotowany przez Marka Muszyńskiego ze Skrzyszowa.

Następnym punktem wieczoru poetyckiego był wykład dr Anny Niewolak pt. „Pamięć – słowa – obraz”. A na zakończenie odbyła się również prezentacja twórczości Mieczysław Arkadiusza Łypa ze Związku Literatów w Rzeszowie.

Całe spotkanie poprowadziła Jadwiga Łomnicka - p.o. Dyrektora GCKiS w Kamionce a wśród zaproszonych gości oprócz oczywiście literatów byli również obecni m.in. p.o. Wójta Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Marta Szybała, Przewodniczący Rady Gminy w Ostrowie Józef Bajor, Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Ostrowie Władysław Surman oraz Radny Sołectwa Kamionka – Józef Wolak.

Mateusz Surman

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu