Lokalna Grupa Działania LASOVIA jako jeden z sześciu partnerów realizujący Projekt Współpracy przystąpiło do realizacji wspólnego projektu pod nazwą „Turystyczny Szlak Dobrego Smaku”. Partnerzy za cel projektu obrali sobie obszar 6 partnerskich Lokalnych Grup Działania poprzez wykorzystanie posiadanych zasobów lokalnego dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i historycznego. Projekt współpracy obejmuje obszar 39 gmin, 12 powiatów zamieszkałych przez ponad 300 tys. mieszkańców. Zamiarem partnerów jest promocja regionu, tak aby mieszkańcy, przedsiębiorcy czy też turyści dysponowali informacją pozwalającą na dotarcie do miejsc ciekawych, kulturowych, miejsc dobrze niektórym znanych i tych mało wypromowanych, jeszcze nie odkrytych przez firmy i portale turystyczne, posiadających potencjał m.in. dla rozwoju turystyki i rekreacji. Materiały jakie zostaną wytworzone projektem zachęcą do podróżowania poza utarte szlaki turystyczne oraz do odkrywania i poznawania nowych miejsc. Turystom, którzy gościć będą po raz pierwszy pozwoli to na „smakowanie” autentycznej, lokalnej kultury, a tym którzy już tu byli pozwoli na odkrywanie nowych miejsc dotąd nieznanych. Dla lokalnych podmiotów z branży turystycznej czy też kulinarnej projekt jest szansą na zaistnienie w świecie promocji i reklamy, niezbędnej dla zaprezentowania swojej oferty turystycznej ale także poznania i nawiązania kontaktów z innymi lokalnymi firmami czy osobami, które mogą uzupełnić posiadaną ofertę dla turystów czy też mieszkańców.

Zapraszamy do współpracy!

turstyczny szlak dobrego smaku lasovia

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu