Ogłoszenia
- Warsztaty florystyczne "Kompozycje kwiatowe" - 17.06.2026 godz. 11:00-13:00 2026-06-08
- Bezpłatne badanie wzroku - 2 lipca 2026 w Ostrowie 2026-06-05
- Obwieszczenie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego w m. Kamionka. 2026-06-03
- Obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy w m. Skrzyszów. 2026-06-01
- Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych 2026-05-29
Aktualności
Konsultacje w sprawie nowego przebiegu DW 985 przedłużone do 30 czerwca!
W budynku OSP w Pustkowie odbyło się kluczowe spotkanie konsultacyjne dotyczące budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 985 (Mielec - Dębica). W rozmowach uczestniczyli m.in. Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl , radny województwa Stefan Bieszczad, Dyrektor PZDW Piotr Miąso, gospodarz spotkania - Wójt Gminy Dębica Adam Pieniążek oraz Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg.
Porozumienie w sprawie koncepcji przeciwpowodziowej dla rzeki Wielopolki
31 marca w Starostwie Powiatowym w Ropczycach podpisano porozumienie dotyczące opracowania koncepcji oraz analizy przeciwpowodziowej dla rzeki Wielopolki. Dokument został zawarty pomiędzy Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, Powiatem Ropczycko- Sędziszowskim oraz gminami Ostrów, Ropczyce i Wielopole Skrzyńskie.
Wielkanocny konkurs zakończony
Ponad 150 prac, dziesiątki pomysłów i ogrom kreatywności - tak w skrócie można podsumować tegoroczny konkurs na „Malowaną Pisankę wielkanocną”, zorganizowany przez Wójta Gminy Ostrów Grzegorza Ożoga oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Ostrów.
Rozmowy o współpracy międzyregionowej w Rewalu
W piątek 20 marca 2026 roku w Gminie Rewal odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów z Podkarpacia oraz gospodarzy z Pomorza Zachodniego. Wydarzenie miało charakter roboczy, jednak jego znaczenie wyraźnie wykracza poza standardową wizytę studyjną. Była to okazja do wymiany doświadczeń, rozmów o kierunkach rozwoju oraz budowania fundamentów pod przyszłą współpracę międzyregionalną.
Nowa droga Borek Mały - Osiedle Borek Wielki oddana do użytku
Zakończyła się długo wyczekiwana przebudowa drogi powiatowej przebiegającej przez Borek Mały oraz Osiedle Borek Wielki w Sędziszowie Małopolskim. Inwestycja została 31 marca 2026 oficjalnie oddana do użytku i już teraz może oficjalnie służyć mieszkańcom oraz wszystkim użytkownikom tej ważnej trasy komunikacyjnej.
Ekologiczna moda dzieci w Gminie Ostrów
W Gminie Ostrów odbyło się wyjątkowe wydarzenie łączące kreatywność najmłodszych z edukacją ekologiczną. Powiatowy Przegląd Mody Ekologicznej „EKO-OWAD”, zorganizowany w Przedszkolu przy Publicznnej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Ostrowie, zgromadził dzieci z różnych szkół z terenu powiatu, które zaprezentowały niezwykłe stroje wykonane z odpadów i materiałów przeznaczonych do recyklingu.











