W niedzielę, 22 sierpnia 2021 rolnicy z naszej gminy wraz z zaproszonymi gośćmi podziękowali za udane plony podczas "Gminnych Dożynek – Ostrów 2021”. Odprawiona została msza święta, a później na kompleksie sportowym w Ostrowie odbyła się m.in. prezentacja wieńców dożynkowych, zabawy dla dzieci, koncert oraz wieczorna zabawa dożynkowa.

W poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r. w Kamionce odbyła się XXX Sesja Rady Gminy Ostrów. Była to wyjątkowa sesja, ponieważ oprócz standardowego porządku obrad w drugiej jej części odbyło się oficjalnie oddanie do użytku nowej sali wielofunkcyjnej wybudowanej przy budynku GCKiS w Kamionce.

XIV Festyn Rodzinny w Skrzyszowie

W niedzielę 20 czerwca 2021r., w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Skrzyszowie odbył się XIV Festyn Rodzinny. To dzięki rodzinie uczymy się odróżniać dobro od zła, pokonywać strach, nabierać pewności siebie, odpowiedzialności, szczerości, dobroci i miłości, którą przekazują nam rodzice. Na rodzinie możemy polegać, zwierzyć się rodzicom, czasami wypłakać. Czas pandemii tak bardzo ukazał nam potrzebę normalnych spotkań, budowania więzi, bycia częścią wspólnoty - realnie, a nie tylko wirtualnie.

Leśna alejka do świętości w Kamionce

Szkolne Koło Caritas działające przy Publicznej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Romana Sitko w Kamionce opracowało konkursowy projekt edukacyjny pn. „Leśną alejką do świętości”, który powstał w ramach programu „Ekologia integralna encykliki Laudato Si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”.

Spotkanie w sprawie węzła autostradowego w Ostrowie

W piątek, 18 czerwca 2021 r. w naszej gminie odbyło się spotkanie w sprawie planowanej budowy węzła autostradowego z autostrady A4 w miejscowości Ostrów. Spotkanie zostało zorganizowana przez Grzegorza Ożoga – Wójta Gminy Ostrów oraz Witolda Darłaka – Starostę Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego z udziałem m.in. Piotra Pilcha - Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego.

 

Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w KamioncePowiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu