Nowy samochód dla OSP Kozodrza

30 kwietnia 2020 do jednostki OSP Kozodrza trafił dzięki staraniom Wójta Gminy Ostrów Grzegorza Ożoga oraz wsparcia Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jacka Magdonia nowy lekki samochód ratowniczo-pożarniczy Mitsubishi Fuso Canter z napędem 4x4. Łączny koszt zakupu pojazdu to 397 tys. złotych z czego prawie 240 tys. zostało pozyskane z działania 4.1 Zapobieganie i zwalczanie zagrożeń RPO WP 2014-2020.

Nowe komputery dla uczniów

Urząd Gminy Ostrów jeszcze w kwietniu zakupił 24 laptopy wraz z oprogramowaniem, które zostały przekazane do szkół w naszej gminie, a następnie do najbardziej potrzebujących uczniów, które nie miały możliwości nauki online z powodu braku komputera w miejscu zamieszkania. Łączny koszt zakupionych komputerów to blisko 60 tys. i zostały sfinansowane ze środków programu „Zdalna Szkoła” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

W sobotę, 29 lutego 2020 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Ostrów zorganizowany przez GCKiS w Kamionce. Sportowa rywalizacja podczas całych zawodów była niezwykle zacięta, a mecze stały na wysokim poziomie.

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bliźnie 2020

W niedziele, 1 marca 2020 odbyła się VIII edycja wydarzenia "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Jest to największy bieg pamięci, gdzie podczas tej edycji w 370 miejscowościach w kraju i za granicą wzięło udział około 75 tys. biegaczy. W naszej gminie uczestników w tym roku było blisko 500, a start i meta biegu zlokalizowana była w Parku Historycznym Blizna.

XIII Charytatywny Bal Karnawałowy w Skrzyszowie

Na smutki i poprawę humoru - karnawał to czas zabaw, maskarad i balów zimowych. Karnawał kojarzy się przede wszystkim z tańcem i śpiewem. Słysząc to słowo przychodzi nam na myśl najsłynniejszy karnawał w Rio de Janeiro oraz słynny Bal Maskowy w Wenecji. Nawiązując do balów karnawałowych z różnych zakątków świata i tradycji karnawałowych - 15 lutego 2020r. w restauracji Rajski Ogród w Skrzyszowie odbył się już XIII bal charytatywny zorganizowany przez dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Andrzeja Ziajora.

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu