W środę, 23 września 2020 w Ropczycach jednostka OSP Wola Ociecka otrzymała dotację w kwocie blisko 12 tys. zł na doposażenie swojej jednostki. Prezes jednostki Mariusz Niewiadomski oraz zastępca naczelnika Leszek Napora otrzymali umowę z rąk Bogusława Kidy – Zastępcy Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Rzeszowie w asyście Zdzisława Pupy - Senatora RP oraz Grzegorza Ożoga – Wójta Gminy Ostrów.

Dzień Podziemnego Państwa Polskiego

27 września 2020 obchodzimy „Dzień Podziemnego Państwa Polskiego” z tej okazji Grzegorz Ożóg – Wójt Gminy Ostrów wspólnie z dr Jackiem Magdoniem - Radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego, który jest starszym specjalistą w IPN Rzeszów, Jadwigą Łomnicką – Dyrektorem GCKiS w Kamionce i Jackiem Rogiem - Zastępca Wójta Gminy Ostrów spotkali się przy obelisku w Bliźnie. Wspomniana delegacja złożyła tam kwiaty, zaświeciła znicze oraz odmówiła modlitwę za poległych by uczcić ten jakże ważny dzień.

Laptopy dla szkół z gminy Ostrów

Gmina Ostrów zakupiła łącznie 30 laptopów wraz z oprogramowaniem dla szkół z terenu naszej gminy. Głównym celem zakupu jest doposażenie szkół w sprzęt komputerowy, niezbędny do prowadzenia zdalnego kształcenia.

IX Rowerowy Rajd Ludzi Pracy w Skrzyszowie

Księdza Jerzego Popiełuszkę określano duchowym opiekunem świata pracy, tym który otwierał ludzkie serca na miłość Boga. Młody prezbiter z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem budził uśpione sumienia robotników, pracowników służby zdrowia, studentów, aktorów. Bardzo często mówiąc o pracy zwracał uwagę, że:  nie jest rzeczą najważniejszą, aby w krótkim czasie zrobić wiele, ale żeby przez długi czas dobrze pracować.

W niedzielę, 23 sierpnia 2020 odbyły się Dożynki Gminne – Ostrów 2020. Było to wydarzenie inne niż w ubiegłych latach, które niestety z powodu panującej obecnie pandemii zostało ograniczone do najważniejszego punktu tej uroczystości, czyli dziękczynnej mszy świętej w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ostrowie, gdzie ks. Józef Rusnarczyk poświęcił wszystkie przygotowane wieńce dożynkowe.

 

Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w KamioncePowiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu