XII Rowerowy Rajd Ludzi Pracy w Skrzyszowie

W sobotę, 23 września 2023 r. w Skrzyszowie odbyło się już po raz 12-sty wydarzenie "Rajd Rowerowy Ludzi Pracy", zainicjowane przez dyrektora Szkoła Podstawowa im Bł Ks Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie. Na starcie mimo pochmurnej pogody stawiło się niemal 80 rowerowych entuzjastów, którzy pokonali trasę ze Skrzyszowa do Blizny, liczącą około 50 km.

Program „Laptop dla ucznia" w Gminie Ostrów

Informujemy, że w ostatnim czasie otrzymaliśmy od Ministerstwa Cyfryzacji łącznie 68 laptopów przeznaczonych dla uczniów klas IV uczących się w szkołach na terenie naszej gminy w ramach ogólnopolskiego programu "Laptop Dla Ucznia".

20 lat temu założono Zespół Pieśni i Tańca „Wrzos” - wywiad

Dokładnie 20 lat temu założono Zespół Pieśni i Tańca „Wrzos”, działający obecnie przy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Ostrów. Od początku zespół prowadzi Jadwiga Łomnicka. W rozmowie opowiada o początkach powstania zespołu, jego obecnej działalności oraz o najbliższych planach.

Gmina Ostrów otrzymała dofinansowanie w ramach VI Edycji Programu Polski Ład

Gmina Ostrów otrzymała dofinansowanie w ramach VI Edycji Programu Polski Ład dla inwestycji pn.: „Przebudowa i remont dróg gminnych w miejscowościach Borek Mały, Kamionka, Ocieka, Ostrów, Wola Ociecka i Skrzyszów - Gmina Ostrów”. Łączna długość przebudowanych i remontowanych dróg wyniesie ok. 3540mb!

„Dzień pieroga z lasem” w Kozodrzy

Realizując projekt Lasów Państwowych „Natura od kuchni”, KGW Kozodrza zaprosiło wszystkich na „Dzień pieroga z lasem”, który odbył się 17 września 2023 r. w Kozodrzy . Do współpracy włączył się również Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg oraz jednostka OSP KSRG Kozodrza. Patronat nad wydarzeniem objęło Nadleśnictwo Tuszyma Lasy Państwowe oraz CKiB Gminy Ostrów.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu