Ponad 3 mln zł na budowę kanalizacji w Bliźnie

Ponad 3 mln zł trafi do naszej gminy na budowę kanalizacji w Bliźnie! We wtorek, 10 stycznia 2023 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się oficjalnie podpisanie umów na otrzymanie dotacji z działania „Gospodarka wodno-ściekowa” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Święta Bożego Narodzenia

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanymi Jasełkami. Na terenie naszej gminy w szkołach czy kościołach są również licznie przygotowywane takie przedstawienia ukazujące wydarzenia z Betlejem.

Gmina Ostrów w Złotej Setce Gmin Podkarpacia

Niedawno informowaliśmy o dużym wyróżnieniu naszej gminy w Rankingu Gmin Podkarpacia, a w środę, 30 listopada 2022 r. w Rzeszowie ogłoszono Złotą Setkę Gmin Podkarpacia, gdzie nasza gmina ponownie została doceniona.

Monografia Kamionki na bis

Od 1 września do 30 listopada 2022r. grupa nieformalna „Coetus” pod patronatem Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego „Nasza Kamionka” działającego przy Szkole Podstawowej w Kamionce realizowała inicjatywę pn. „Monografia Kamionki na bis” w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023”.

Gmina Ostrów została liderem powiatu ropczycko - sędziszowskiego

Gmina Ostrów została liderem powiatu ropczycko - sędziszowskiego i uzyskała bardzo wysokie 6 miejsce w Rankingu Gmin Podkarpacia.Ideą tego rankingu jest m.in. promowanie gmin, które wyróżniają się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na terenie województwa Podkarpackiego.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu