Obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Kamionce

W poniedziałek, 11 listopada 2019 obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Gminne obchody zostały zorganizowane w Kamionce., gdzie była m.in. msza święta, program patriotyczny i oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego odśpiewania hymnu…

Nowe samochody dla OSP Ocieka i OSP Kamionka

W poniedziałek, 25 listopada 2019 późną nocą dotarły nowe samochody ratowniczo – gaśnicze do dwóch jednostek z naszej gminy - OSP Ocieka i OSP Kamionka. Cena obu samochodów to ponad 1,5 mln złotych z czego ponad połowa to pieniądze pozyskane z dofinansowań. Oba samochody zastąpią już wysłużone samochody z których dotychczas korzystały obie jednostki.

Zaduszki poetyckie w GCKiS

W dniu 16.11.2019roku w Gminnym  Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce, zostało zorganizowane spotkanie poetyckie pod nazwą „Zaduszki Poetyckie”, poświecone nieżyjącym twórcom z Gminy Ostrów między innymi Władysławowi Klacza z Ocieki, Marianowi Bilowi z Ostrowa i Edwardowi Zolowskiemu ze Skrzyszowa. Spotkanie rozpoczęła  dyrektor GCKiS Jadwiga Łomnicka, powitała zaproszonych gości i przedstawiła program.

Nowy zakład produkcyjny firmy Stalber w Kozodrzy

Kilka dni temu w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Kozodrzy został otwarty nowy zakład produkcyjny firmy Stalber. Jest to rodzinna firma zajmują się głównie produkcją konstrukcji stalowych ale także obróbka stali nierdzewnej i aluminium. Produkowane są tu także m.in. bariery drogowe czy elementy maszyn. Większość wyprodukowanych elementów jest eksportowana do krajów skandynawskich.

W poniedziałek, 18 listopada 2019r. w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego została podpisana umowa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 na dofinansowanie w kwocie prawie 6,5 mln zł projektu pn. „Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Kozodrzy”. Całkowita wartość projektu wg. kosztorysu inwestorskiego to 9 349 414,95 zł.

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu