Podkarpacki Puchar Nordic Walking w Bliźnie

W sobotę, 29 kwietnia 2023 r. w naszej gminie odbył się Podkarpacki Puchar Nordic Walking (I Etap Blizna) oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking 2023. Do zmagań zapisało się łącznie 220 osób, a finalnie na starcie w Parku Historycznym Blizna zameldowało się około 170 osób. Trasa głównego dystansu miała długość 5 kilometrów i była zlokalizowana na leśnych drogach Nadleśnictwa Tuszyma.

Uroczystość upamiętnienia ofiar II wojny światowej na Górze Śmierci w Pustkowie

W środę, 26 kwietnia 2023 r. odbyła się coroczna uroczystość upamiętnienia ofiar II wojny światowej na Górze Śmierci w Pustkowie. W uroczystościach uczestniczyli potomkowie więźniów oraz m.in. Jan Warzecha – Poseł na Sejm RP i dr Jacek Magdoń - Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Eliminacje szkolne "Młodzież Zapobiega Pożarom"

W dniu 5 kwietnia 2023 r. na terenie naszej gminy odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. "Młodzież Zapobiega Pożarom". W składzie komisji oceniającej był Jacek Róg - Zastępca Wójta Gminy Ostrów oraz Krzysztof Bajger - Komendant Gminnego ZOSP w Ostrowie.

Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

19 kwietnia 2023 r. w Domu Strażaka w Ostrowie miały miejsce Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” . Do tego etapu przystąpiły osoby, które w swoich gminach z powiatu ropczycko - sędziszowskiego zajęły pierwsze albo drugie miejsca w eliminacjach gminnych.

Rewia przedszkolaków z Gminy Ostrów dla Ziemi

W ostatni dzień marca, czyli 31 marca 2023r. w Ostrowie odbył się Gminny Przegląd Taneczny pt. „Rewia przedszkolaków z Gminy Ostrów dla Ziemi ", który został zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Ostrów. W wydarzeniu wzięły udział przedszkolaki ze wszystkich szkół z naszej gminy. Każda ze szkół przygotowała indywidualny spektakl muzyczno – taneczny związany z ekologią i ochroną środowiska.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu