Obchody Święta Niepodległości

11 listopada 2021 r. świętowano 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W gminie Ostrów z tej okazji odbyły się obchody Święta Niepodległości, które zainaugurowała msza św. w intencji Ojczyzny w kościele w Kamionce. Było również złożenie kwiatów pod pomnikiem Grunwaldzkim oraz Apel Poległych. W drugiej części odbyło się spotkanie patriotyczne w siedzibie GCKiS w Kamionce, gdzie zaprezentowano program artystyczny, wiersze lokalnych twórców oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Polski Ład. Prawie 10 mln zł dla gminy Ostrów

Kolejne rządowe środki trafią do naszego regionu! Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Funduszu Polski Ład. Nasza gmina otrzyma 9 809 700 zł bezzwrotnego dofinansowania. Rządowe środki na inwestycje zmieniają oblicze naszej gminy – sprawdź, w co zainwestujemy otrzymane fundusze!

XIV Bal Charytatywny w Skrzyszowie 2021

2 października 2021r. w restauracji Rajski Ogród w Skrzyszowie odbył się XIV bal charytatywny zorganizowany przez dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Andrzeja Ziajora. W tym roku nie tak jak zawsze w karnawale, ale w piękniej scenerii jesiennych barw odbył się przełożony z lutego 2021r., kolejny bal.

Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ostrowie

We wtorek, 26 października 2021 r. w GCKiS w Kamionce odbył się Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ostrowie w którym wzięli udział delegaci i przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy Ostrów oraz zaproszeni goście m.in.: Komendant Powiatowy PSP w Ropczycach - st. bryg. Witold Wiercioch i Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego - dr Jacek Magdoń.

X Jubileuszowy Rowerowy Rajd Ludzi Pracy

W tym roku 18 września 2021r., odbył się X jubileuszowy Rowerowy Rajd Ludzi Pracy zorganizowany przez dyrektora Andrzeja Ziajora. To już po raz dziesiąty spotkali się miłośnicy jednośladów, aby wspólnie podziwiać piękno przyrody, wymienić swoje spostrzeżenia i doświadczenia. Tych wszystkich ludzi wokół swojej osoby zgromadził patron skrzyszowskiej szkoły Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko.

 

Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w KamioncePowiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu