I Sesja Rady Gminy w Ostrowie

W poniedziałek, 6 maja 2024 roku, w Urzędzie Gminy w Ostrowie odbyła się inauguracyjna sesja nowo wybranej Rady Gminy Ostrów na kadencję 2024–2029. Sesja rozpoczęła się od uroczystego ślubowania wszystkich radnych. Kolejnym etapem było wybranie przewodniczącego Rady Gminy, którym został Rafał Nędza. Na wiceprzewodniczących wybrano Andrzeja Budzika i Jana Ciężkowskiego.

W ubiegłym tygodniu na Górze Śmierci w Paszczynie odbyła się coroczna uroczystość upamiętnienia ofiar II wojny światowej. W wydarzeniu wzięli udział potomkowie więźniów, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Teresa Kubas-Hul – Wojewoda Podkarpacki oraz dr Jacek Magdoń - Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Powiatowy Przegląd Piosenki Ekologicznej „Od Ostrowa do Opola”

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Ekologicznej pod tytułem „Od Ostrowa do Opola”, który został zorganizowano pod patronatem Wójta Gminy Ostrów, Grzegorza Ożoga. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci, które za pomocą śpiewu starały się zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia Ziemi i małej świadomości ekologicznej.

W sobotę, 20 kwietnia 2024 r. w naszej gminie odbył się Podkarpacki Puchar Nordic Walking - Liga Wschodu "Etap Blizna". Do zmagań zapisało się łącznie 215 osób, a finalnie na starcie w Parku Historyczny Blizna zameldowało się ponad 180 osób. Trasa głównego dystansu miała długość ponad 5 kilometrów i była zlokalizowana głównie na leśnych drogach Nadleśnictwa Tuszyma.

Gminne Eliminacje OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W środę, 10 kwietnia 2024 roku, w Domu Strażaka w Ostrowie odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: klasy I-IV, V-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu