Nasza gmina była jednym z organizatorów wyścigu rowerowego, w którym łącznie udział wzięło prawie 600 uczestników. Niektórzy maratończycy mimo iż na termometrze było ponad 30 stopni przejechali ponad 80 kilometrową trasę zlokalizowaną również na terenie naszej gminy. Za rok start i meta będzie zoorganizowana w Kamionce!

W sobotę 27 sierpnia 2016 nasza gmina wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Klubem Sportowym Chemik Pustków i właścicielami Cyklokarpat oraz władzami samorządowymi gminy Dębica i gminy Niwiska organizowaliśmy Maraton Rowerowy Cyklokarpaty. Jak się okazało była to impreza sportowa na naprawdę dużą skalę, ponieważ na starcie w Pustkowie Osiedlu zgłosiło się dokładnie 579 zawodników i to nie tylko z Polski ale również z zagranicy.

Maratończycy przy zapisie wybierali trasę w której chcieli rywalizować, ponieważ były trzy różne trasy, które miały inną długość a także stopień trudności.  Trasa Hobby liczyła – 29 km, Mega – 60 km i Giga – 85 km a dodatkowo dla najmłodszych była przygotowana również trasa przy zlokalizowanym miasteczku zawodów.  Warto również dodać, że w większości trasy przebiegały przez tereny leśne a więc nie było łatwo a trasy były rozmieszczone na terenie Gminy Dębica, Gminy Niwiska i oczywiście Gminy Ostrów.

Po bardzo dobrym przyjęciu imprezy zdecydowano, że w następnym roku całe miasteczko zawodów, będzie zlokalizowane na polu biwakowym w Kamionce. Już dziś zapraszamy bo naprawdę warto!

Mateusz Surman

otc ambien pills online

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu