W poniedziałek 13 lutego 2017 w Domu Strażaka w Ostrowie odbyło się spotkanie stowarzyszeń z terenu gminy Ostrów. Wszystkie obecne na tym spotkaniu stowarzyszenia zaprezentowały się od strony kulinarnej i przygotowały różnego rodzaju potrawy regionalne, które niebawem będzie można znaleźć w specjalnie wydanej publikacji.


Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich członkiń stowarzyszeń oraz przybyłych gości przez gospodarza naszej gminy p.o. Wójta Gminy Ostrów - Grzegorza Ożóg. Następnie każde stowarzyszenie zaprezentowało przygotowane potrawy i w tej prezentacji uczestniczyły również panie z Gazety Codziennej Nowiny, które będą odpowiedzialne za przygotowanie kulinarnej publikacji. Podczas tego spotkania zostały również zebrane lokalne przepisy kulinarne oraz wykonane zdjęcia przygotowanych potraw, które za jakiś czas będzie można zobaczyć w publikacji „Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu. Ludzie, miejsca, potrawy”. Niniejsze spotkanie było również bardzo dobrym pomysłem aby członkinie stowarzyszeń mogły się wymienić przepisami i swoimi doświadczeniami kulinarnymi.


Na spotkaniu zaprezentowały się:

  • Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich "Borkowianki",
  • Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich "Zdżary",
  • Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich "Ostrowianki",
  • Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet Skrzyszów,
  • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Ludowej w Gminie Ostrów,
  • Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego "Nasza Kamionka",
  • Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bliźnieńskiej.

Mateusz Surman

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu