Już po raz dziesiąty w pierwszą niedzielę sierpnia wszystkie drogi prowadziły do Blizny, gdzie odbywał się X Piknik Historyczno - Militarny w Bliźnie. W programie było widowisko teatralno-historyczne nawiązujące do historii Powstania Warszawskiego, a oprócz tego m.in. koncert zespołu Forteca oraz wiele innych atrakcji.

W niedzielę, 4 sierpnia 2019 w Bliźnie dzięki funduszom unijnym pozyskanym przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego PROW 2014-2020 odbyły się koncerty w ramach imprezy kultorowej zespołów Młodzi Jaślaniacy oraz Forteca.

Całe wydarzenie zostało oficjalnie otwarte przez Wójta Gminy Ostrów - Grzegorza Ożoga oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce – Jadwigę Łomnicką. Dla wszystkich zgromadzonych były dostępne grupy rekonstrukcyjne, sprzęt wojskowy, militaria, konkurs łuczniczy oraz laserowy paintball. A to tylko część atrakcji, która tego dnia był dostępna dla zwiedzających.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl, Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart, Poseł na Sejm RP – Kazimierz Moskal oraz Starostwa Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego – Witold Darłak.

 

plakat blizna

 

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu