Na smutki i poprawę humoru - karnawał to czas zabaw, maskarad i balów zimowych. Karnawał kojarzy się przede wszystkim z tańcem i śpiewem. Słysząc to słowo przychodzi nam na myśl najsłynniejszy karnawał w Rio de Janeiro oraz słynny Bal Maskowy w Wenecji. Nawiązując do balów karnawałowych z różnych zakątków świata i tradycji karnawałowych - 15 lutego 2020r. w restauracji Rajski Ogród w Skrzyszowie odbył się już XIII bal charytatywny zorganizowany przez dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Andrzeja Ziajora.

Bal ten został zorganizowany przy wsparciu wielu ludzi dobrej woli, a cel bardzo szlachetny – wszechstronny rozwój młodych ludzi, którzy kochają taniec, czyli wsparcie działającego od 2006r. zespołu Anturja. Odwołując się do powiedzeń i mądrości ludowych „Ten, kto angażuje swoje bogactwa, myśli i słowa w popieranie dobra innych, żyje pełnią życia”. Docenienie pracy i talentu oraz dawanie możliwości rozwoju innym to jest coś najpiękniejszego, co można uczynić dla drugiego człowieka. Dochód z balu przeznaczony jest dla zespołu m.in. na wypoczynek letni i doposażenie, a także jako jednorazowe stypendium dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu oraz jako dofinansowanie do zakupu pomocy dydaktycznych. Dyrektor wyraził swoją wdzięczność wszystkim, którzy poświęcili swój czas na pomoc w przygotowanie imprezy: referentce Ewie Cichy, pracownikom administracji, obsługi i pracownikom kuchni, radnemu i sołtysowi wsi Andrzejowi Budzikowi za przygotowanie losów i prowadzenie losowania nagród, Mateuszowi Surmanowi za dokumentację zdjęciową, Katarzynie Rymut za przygotowanie zespołu Anturja do występu, dziewczętom i chłopcom z zespołu za wysiłek włożony w treningi podczas balu. Wyrazy wdzięczności za pomoc zostały skierowane także do Tadeusza Lecha, właściciela Rajskiego Ogrodu, Ewy Bogdan, menadżerki tego obiektu oraz dyrektora ZUK Marka Gubernata. Na balu wspólnie bawili się i wsparli nasze przedsięwzięcie m.in.: wójt gminy Ostrów Grzegorz Ożóg z małżonką, wice wójt naszej gminy Jacek Róg z małżonką, skarbnik Urzędu Gminy w Ostrowie Adam Rzeszutek z małżonką, dyrektor ZUK, a równocześnie prezesa spółki GZUK w Ostrowie Marek Gubernat z małżonką, radny Rady Gminy ze Skrzyszowa i równocześnie sołtys Andrzej Budzik, radny Rady Gminy ze Skrzyszowa Grzegorz Guzek z małżonką, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kozodrzy Jerzy Stachnik z małżonką. Swoją obecnością zaszczycili także przedsiębiorcy, a równocześnie sponsorzy oraz sympatycy tej inicjatywy. Miłą zabawę w tę noc karnawałową zapewnił gościom zespół Andante z Brzostku, a wiele atrakcji dla gości kryło się w tajemniczych losach. Ponadto swoje umiejętności zaprezentowały mażoretki przygotowane przez instruktorkę Katarzynę Rymut w następujących układach tanecznych: Magdalena Bachórz – solo pom pom, Zuzanna Warunek i Alicja Kania – duo pom pom, Katarzyna Rokosz i Natalia Kipa – duo pom pom, Paulina Bukowska i Zuzanna Bachórz – duo pom pom, przedszkolaki – formacja pom pom, juniorki – formacja pom pom, kadetki i kadeci – formacja pom pom, Zuzanna Paruch – solo buława i seniorki – mini formacja baton. Wyrażamy ogromną wdzięczność zarówno przedstawicielom lokalnego samorządu, przedsiębiorcom, jak też wszystkim obecnym na balu za wszelkie dobro, życzliwość, hojność i wsparcie naszego przedsięwzięcia, bo to Wasz wielki wkład w rozwój naszego zespołu i naszej placówki. „Radość, którą niesiemy innym, zawsze do nas powróci” - niech słowa Zenty Mauriņy będą inspiracją do organizacji w przyszłości podobnych zabaw i inicjatyw, których celem będzie dawanie dobra innym, bo to właśnie ta pomoc innym łączy wszystkich uczestników naszego balu.


ZSP w Skrzyszowie

 

Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w KamioncePowiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu