W niedziele, 1 marca 2020 odbyła się VIII edycja wydarzenia "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Jest to największy bieg pamięci, gdzie podczas tej edycji w 370 miejscowościach w kraju i za granicą wzięło udział około 75 tys. biegaczy. W naszej gminie uczestników w tym roku było blisko 500, a start i meta biegu zlokalizowana była w Parku Historycznym Blizna.


Jak co roku głównym celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznego podziemia z lat 1945-1963, a także propagowanie wiedzy o powojennej historii Polski wśród wszystkich Polaków, niezależnie od wieku. Kulminacyjnym punktem każdego Biegu „Tropem Wilczym” jest bieg rodzinny na dystansie 1963 m., który symbolizuje rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka, ps. „Lalek”.”

Bieg w tym roku był organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bliźnieńskiej, a partnerami wydarzenia była Gmina Ostrów, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce oraz Nadleśnictwo Tuszyma. Sam bieg cieszył się bardzo dużą popularnością i już na kilka dni przed wydarzeniem nie było wolnych miejsc startowych. Ostatecznie w biegu uczestniczyło blisko 500 osób, które wzięły udział w biegu krótkim (odległość 1963 metrów), biegu średnim (odległość 5 km) albo na dystansie długim (odległość 12,5 km).
Na zakończenie najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary z rąk m.in. dyrektor GCKiS w Kamionce Jadwigi Łomnickiej oraz Radnej Rady Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Marzeny Cielec. Oprócz tego wszyscy uczestnicy bez względu na osiągnięte miejsce otrzymali również przed startem pakiety startowe m.in. z pamiątkową koszulką, a na mecie czekał na nich medal za pokonanie trasy i uczestnictwo w tym wydarzeniu.

Dokładne wyniki i regulamin biegu można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: www.tropemwilczymblizna.pl

Mateusz Surman

 

Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w KamioncePowiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu