W niedzielę, 23 sierpnia 2020 odbyły się Dożynki Gminne – Ostrów 2020. Było to wydarzenie inne niż w ubiegłych latach, które niestety z powodu panującej obecnie pandemii zostało ograniczone do najważniejszego punktu tej uroczystości, czyli dziękczynnej mszy świętej w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ostrowie, gdzie ks. Józef Rusnarczyk poświęcił wszystkie przygotowane wieńce dożynkowe.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu na czele z Wójtem Gminy Ostrów – Grzegorzem Ożogiem oraz reprezentacjami mieszkańców naszej gminy pod przewodnictwem Starostów Dożynek, czyli Wandy Zielińskiej ze Zdżar oraz Piotra Furtaka z Ostrowa, którzy wspólnie podziękowali za tegoroczne zbiory i prosili o pomyślność przyszłorocznych plonów.

Na zakończenie Wójt Gminy Ostrów - Grzegorz Ożóg oraz Przewodniczący Rady Gminy w Ostrowie – Józef Bajor złożyli wszystkim grupom wieńcowym podziękowania, że mimo trudnej sytuacji podtrzymują polską tradycję i przygotowali przepiękne wieńce dożynkowe.

Mateusz Surman

 

Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w KamioncePowiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu