W piątek, 18 czerwca 2021 r. w naszej gminie odbyło się spotkanie w sprawie planowanej budowy węzła autostradowego z autostrady A4 w miejscowości Ostrów. Spotkanie zostało zorganizowana przez Grzegorza Ożoga – Wójta Gminy Ostrów oraz Witolda Darłaka – Starostę Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego z udziałem m.in. Piotra Pilcha - Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego.

Przypomnijmy, że końcem marca tego roku dzięki skutecznym staraniom Kazimierza Moskala – Posła na Sejm RP ogłoszono, że Samorząd Województwa Podkarpackiego pozyskał na wspomnianą inwestycję aż 25 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wedle wstępnych wyliczeń łączny koszt realizacji tej inwestycji to około 40 mln zł i budowa musi być zrealizowana do 2027 roku.

Podczas tego spotkania poruszono tematy m.in. modernizacji drogi 986, (Tuszyma-Ropczyce-Wiśniowa) w kontekście budowy węzła autostradowego, omówiono korzyści z tych planów oraz ewentualne problemy w zakresie bezpieczeństwa. Poruszono również temat oczekiwań Samorządu Województwa Podkarpackiego dotyczącego współfinansowania tej inwestycji przez lokalne samorządy.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: dr Jacek Magdoń – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Piotr Miąso – Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Joanna Szozda - Dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, Marcin Kut – Wójt Gminy Wiśniowa, Marek Tęczar – Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie, Renata Siembab – Burmistrz Przecławia, Bolesław Bujak – Burmistrz Ropczyc oraz przedstawiciele starostwa powiatowego w Strzyżowie oraz Mielcu.

 

Poniżej prezentujemy również relacje wideo z tego wydarzenia dzięki portalowi RRS24:

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu