W niedzielę 20 czerwca 2021r., w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Skrzyszowie odbył się XIV Festyn Rodzinny. To dzięki rodzinie uczymy się odróżniać dobro od zła, pokonywać strach, nabierać pewności siebie, odpowiedzialności, szczerości, dobroci i miłości, którą przekazują nam rodzice. Na rodzinie możemy polegać, zwierzyć się rodzicom, czasami wypłakać. Czas pandemii tak bardzo ukazał nam potrzebę normalnych spotkań, budowania więzi, bycia częścią wspólnoty - realnie, a nie tylko wirtualnie.

Tegoroczny skrzyszowski festyn rodzinny zbiegł się z diecezjalnym Świętem Rodziny. W tym roku pogoda szczególnie dopisała, żar lał się z nieba to jednak nie przeszkadzało dobrze się bawić. Był to czas spędzony w miłej atmosferze.

Uroczystym przemarszem w wykonaniu mażoretek z zespołu Anturja został rozpoczęty XIV festyn rodzinny. Dyrektor Andrzej Ziajor przywitał zebranych: radnego gminy Ostrów i sołtysa wsi - Andrzeja Budzika, Mariusza Jodłowskiego z Akademii Rozwoju i Bezpieczeństwa PRESTIGE, przewodniczącą Rady Rodziców - Iwonę Knych i rodziców z Rady. Szczególnie serdecznie powitał dzieci, uczniów, mieszkańców Skrzyszowa i okolic zgromadzonych na tegorocznym festynie.

Następnie na scenie pojawili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie wykonując utwory znanych artystów, m.in. Eliza Szerszeń, Anna Mosior, Krzysztof Mosior, Oliwia Kołodziej, Zuzanna Warunek, Martyna Bieszcz, Marysia Cieśla, Magdalena Bachórz, które zostały przygotowane przez Ninę Myszkowską. Dzieci z kl. 0 przygotowane przez Barbarę Budzik wystąpiły w przedstawieniu „Czapla i żuraw” oraz zaprezentowały układ taneczny.

Mażoretki z zespołu Anturja, który działa przy SP w Skrzyszowie od 2006r., pod kierunkiem instruktorki Katarzyny Rymut zaprezentowały swoje umiejętności w różnych układach artystycznych, m.in: przedszkolaki, kadetki, juniorki, seniorki. Miłośnicy gimnastyki artystycznej i akrobatyki także znaleźli coś dla siebie mogli podziwiać pokazy dziewcząt z Klubu Akrobatyki Ropczyce w układach indywidualnych i zbiorowych, który prowadzi Renata Małek. Oczywiście nie mogło zabraknąć kapeli Kurasie, która przyśpiewkami ludowymi i tańcami uatrakcyjniła nasz festyn, a tym samym przypomniała wszystkim o pięknych polskich tradycjach.

Wszystkich do wspólnej zabawy, gier oraz przygotowanych atrakcji zachęcała prowadząca Teresa Rachwał. Wśród tych atrakcji znalazły się: przejażdżki konne, strzelanie z łuków i pistoletów, limuzyna hummer, dmuchańce, zjeżdżalnie, eurobungy, byk-rodeo malowanie tatuaży oraz stylizacja fryzur pod okiem Małgorzaty Drozd, Eweliny Paryś i Teresy Koszela oraz uczniów z Technikum Fryzjerskiego w Sędziszowie Młp. Amatorzy grilla mieli możliwość zjedzenia pieczonej kiełbaski, piknikowe menu uświetniły domowe wypieki oraz potrawy przygotowane w formie „wiejskiego stołu” przez rodziców, oczywiście dla najmłodszych nie mogło zabraknąć lodów, lemoniady i waty cukrowej. Nad bezpieczeństwem i koordynacją festynu czuwali nauczyciele i pracownicy szkoły. Dokumentację zdjęciową z festynu wykonał - Mateusz Surman. Festyn Rodzinny to głównie zasługa dyrektora Andrzeja Ziajora, ale także zgodnej współpracy nauczycieli, rodziców i uczniów, a także pomocy różnych instytucji i osób prywatnych, które wspierają tę inicjatywę. Szczególne podziękowania składamy na ręce Wójta Gminy Ostrów – Grzegorza Ożoga za okazaną pomoc w realizacji tegorocznego festynu. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na XV festynie rodzinnym w Skrzyszowie

Instytucje wspierające XIV Festyn Rodzinny w Skrzyszowie:

 • Gmina Ostrów – Wójt Grzegorz Ożóg
 • Gminny Zakład Usług Komunalnych – prezes Marek Gubernat
 • Gminne Centrum Kultury i Sportu – Dyrektor Jadwiga Łomnicka
 • Firma EURO – EKO w Mielcu
 • Przedsiębiorstwo Niwa w Ropczycach – Jan Niwa
 • Michał Czudżak stomatolog z Ostrowa
 • Sieć Jubilatka – Andrzej Barszcz w Dębicy
 • Firma ROLMLEK z Mielca
 • Piekarnia Ciszek Dębica – Adam Ciszek
 • Bar KAKTUS w Dębicy
 • Firma ErgPet z Pustkowa
 • Firma Bomir ze Skrzyszowa
 • Rada Rodziców – ZSP w Skrzyszowie
 • Akademia Rozwoju i Bezpieczeństwa Prestige - Mariusz Jodłowski
 • Andrzej Budzik – sołtys wsi Skrzyszów
 • Swoją pomoc okazała również jednostka OSP Skrzyszów i OSP Ostrów,

 tekst: SP Skrzyszów / foto: M.Surman

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu