W poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r. w Kamionce odbyła się XXX Sesja Rady Gminy Ostrów. Była to wyjątkowa sesja, ponieważ oprócz standardowego porządku obrad w drugiej jej części odbyło się oficjalnie oddanie do użytku nowej sali wielofunkcyjnej wybudowanej przy budynku GCKiS w Kamionce.

W otwarciu uczestniczyli zaproszeni goście m.in. Kazimierz Moskal – Poseł na Sejm RP, Jacek Magdoń - Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Witold Darłak – Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego i Sławomir Bezara - Radny Powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego.

Grzegorz Ożóg - Wójt Gminy Ostrów podziękował wszystkim wyżej wymienionym za udział oraz dużą pomoc w realizacji tej inwestycji. Następnie sala została poświęcona przez ks. Piotra Stefańskiego – proboszcza parafii w Kamionce.

Przypomnijmy, że nowa sala ma powierzchnię blisko 200 m2 i jest wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz dodatkowym parkingiem. Oprócz tego w ramach tego projektu została również zainstalowana instalacja fotowoltaiczna o mocy 23 kWp oraz został zakupiony profesjonalny sprzęt nagłaśniający i meble. Łączny koszt inwestycji to ponad 1 mln zł z czego 500 tys. zostało pozyskane w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

 

Mateusz Surman

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu