11 listopada 2021 r. świętowano 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W gminie Ostrów z tej okazji odbyły się obchody Święta Niepodległości, które zainaugurowała msza św. w intencji Ojczyzny w kościele w Kamionce. Było również złożenie kwiatów pod pomnikiem Grunwaldzkim oraz Apel Poległych. W drugiej części odbyło się spotkanie patriotyczne w siedzibie GCKiS w Kamionce, gdzie zaprezentowano program artystyczny, wiersze lokalnych twórców oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy naszej gminy na czele z Wójtem Gminy Ostrów - Grzegorzem Ożogiem jak i zaproszeni goście m.in. Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego - Witold Darłak oraz Członek Zarządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Sławomir Bezara.

Organizatorami tegorocznych obchodów byli: Wójt Gminy Ostrów, Sołectwo Kamionka, Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kamionce, Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Romana Sitki w Kamionce, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce.

 

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu