W niedziele, 7 sierpnia 2022 r. przy Parku Historycznym Blizna odbył się po dwóch latach przerwy „Piknik Militarny – Blizna 2022”, który po raz kolejny przyciągnął tłumy zwiedzających, którzy mogli poznać historię tego miejsca oraz zobaczyć specjalnie przygotowany program.

Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego i złożenia kwiatów i zniczy przy obelisku upamiętniającym poległych w operacjach wywiadowczych uwieńczonych zdobyciem bezcennych informacji o broni odwetowej V1 i V2. Następnie w przemarszu z orkiestrą i mażoretkami udano się na pobliski plac, gdzie wszystkich gości oraz mieszkańców przywitał Grzegorz Ożóg - Wójt Gminy Ostrów. W wydarzeniu uczestniczył m.in. Kazimierz Moskal – Poseł na Sejm RP, dr Jacek Magdoń - Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego i starszy specjalista z Oddziałowego Biuro Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie, Witold Darłak – Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego, Sławomir Bezara - Radny Powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego, Eryk Maziarski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Tuszyma, Zbigniew Tymuła – Kierownik Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Mielcu, Rafał Nędza – Przewodniczący Rady Gminy Ostrów oraz licznie zgromadzeni radni Rady Gminy Ostrów.

Później odbył się koncert orkiestry dętej oraz pokaz mażoretek Anturja ze Skrzyszowa. W tym czasie można było również oglądać różnego rodzaju wystawy grup rekonstrukcyjnych, sprzęt wojskowy czy militaria. Było również stoisko Wojskowego Centrum Rekrutacji z Mielca, gdzie można było się dowiedzieć co należy zrobić aby zostać żołnierzem. Oprócz tego również koła gospodyń z naszej gminy przygotowały swoje stosika, gdzie można było znaleźć smaczny poczęstunek. O godz. 16 zaprezentowano efektowny pokaz musztry paradnej oraz władania białą bronią konno w wykonaniu Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach XX Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego. Odbył się również koncert patriotyczny Orkiestry Reprezentacyjnej oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach XX Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego. Późnym wieczorem zaplanowano także koncert zespołu Zbigniew Foryś Band ex Lombard.

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do Rafał Nędza – Przewodniczącemu Rady Gminy Ostrów oraz wszystkim Radnym: Krzysztof Bizoń, Marta Gałda, Andrzej Budzik, Grzegorz Czaja, Grzegorz Guzek, Kazimierz Kłak, Dominik Kobos, Robert Kołodziej, Zdzisław Kopala, Łukasz Łącała, Bogusław Malikowski, Zdzisław Porzuczek, Janusz Daniel oraz Jan Ciężkowski. Dziękujemy także pracownikom CKiB Gminy Ostrów, pracownikom UG Ostrów, a także szkole ze Skrzyszowa za przygotowanie pysznej grochówki. Wyrażamy wdzięczność za pomoc również: Eryk Maziarski - Nadleśniczy Nadleśnictwa Tuszyma, Stanisław Jagiełło - Polskie Radio Rzeszów, Zdzisław Smyrski - Prezes Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni, Pasjonatów Strzelectwa, Poszukiwań Zabytków i Artefaktów GROT z Kolbuszowej, Kamil Herdzik - Grupa Rekonstrukcji Historycznej Bellum, Andrzej Kulpa - Stowarzyszenie Historyczno-Strzeleckie "Zakłady Południowe", Dariusz Krasoń- SRH "Partyzant", Robert Sukiennik - Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. Wojciecha Lisa z Mielca, Tomasz Gaweł - Grupa Rekonstrukcji Historycznej 545 Sperr-Division, Kazimierz Bernat - Nadwiślańska GRH 3 Pułk Strzelców Podhalańskich. Dziękujemy również Wam wszystkim za liczne przybycie i już dziś zapraszamy za rok.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu