W sobotę, 5 listopada 2022 r. na terenie naszej gminy odbyły się ćwiczenia jednostek OSP z powiatu ropczycko-sędziszowskiego włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz także pozostałych jednostek z naszej gminy.

Przeprowadzone ćwiczenia dla kilkunastu zespołów składały się z kilku scenariuszy, które były oparte o ratownictwo techniczne i wysokościowe, zdarzenia medyczne oraz działania gaśnicze, które były prowadzone pod okiem doświadczonych strażaków z KP PSP w Ropczycach. Zmagania obserwował również m.in. Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach st. bryg. Witold Wiercioch.

Odbyło się również podsumowanie ćwiczeń w którym uczestniczył: Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jacek Magdoń oraz Starostwa Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Witold Darłak. Dla wszystkich uczestników czekał także posiłek przygotowany przez stołówkę ze szkoły w Skrzyszowie.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu