11 listopada cała Polska świętowała niepodległość i do tych obchodów przyłączyła się również Gmina Ostrów. Rankiem delegacja z naszej gminy udała się pod obelisk w Bliźnie, gdzie zostały złożone kwiaty i znicze. Następnie wszyscy udali się do Kamionki, gdzie odbyły się oficjalne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny w kościele w Kamionce, którą koncelebrował ks. Piotr Stefański – Proboszcz Parafii w Kamionce oraz ks. Józef Pajor – Proboszcz Parafii z Ocieki. Zaprezentowano również program artystycznym przygotowanym przez dzieci z pobliskiej szkoły. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Grunwaldzkim oraz został odczytany Apel Poległych.

W drugiej części odbyło się spotkanie patriotyczne w siedzibie CKiB Gminy Ostrów, gdzie zaprezentowano program artystyczny, wiersze lokalnych twórców oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Ale ta cześć rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” i uroczystego podniesienia flagi państwowej na nowo wybudowany maszcie, który został sfinansowany w ramach projektu „Pod biało – czerwoną”.

W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy naszej gminy na czele z Wójtem Gminy Ostrów - Grzegorz Ożóg jak i zaproszeni goście m.in. Członek Zarządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego - Sławomir Bezara, Radni Rady Gminy w Ostrowie i Sołtysi z gminy Ostrów oraz delegacje sztandarowe ze szkół i jednostek OSP z naszej gminy.

Organizatorami tegorocznych obchodów byli: Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kamionce Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg, Rada Gminy w Ostrowie na czele z jej Przewodniczącym Rafał Nędza, Sołectwo Kamionka, Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Romana Sitki w Kamionce, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Ostrów.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu