W piątek, 19 maja 2023 r. obchodzono Święto Patrona w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej. Była to również świetna okazja do oficjalnego otwarcia niedawno ukończonego nowego wielofunkcyjnego boiska wraz z bieżnią.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości przez dyrektora szkoły Artura Skubisa. W uroczystości wzięli udział m.in. Kazimierz Moskal – Poseł na Sejm RP, Grzegorz Ożóg – Wójt Gminy Ostrów, Rafał Nędza - Przewodniczący Rady Gminy Ostrów, Marta Gałda i Dominik Kobos – Radni Rady Gminy w Ostrowie oraz Wiesław Ignac – Sołtys Sołectwa Wola Ociecka. Oczywiście byli również obecni pracownicy szkoły, mieszkańcy, poczty sztandarowe oraz licznie zgromadzeni uczniowie.

Odbyła się Msza Święta, którą koncelebrowali Józef Pajor – Proboszcz Parafii Ocieka i Mariusz Węgrzyn - Wikariusz Parafii Ocieka. Później zaprezentowano przedstawienie o młodości Jana Pawła II, czyli patrona tej szkoły.

Następnie odbyło się oficjalne odebranie i poświęcenie wielofunkcyjnego boiska wraz z bieżnią wykonanej z nawierzchni poliuretanowej. Łączny koszt tej inwestycji to blisko 1,5 mln zł z czego 50% tej kwoty udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu