W nocy z 18 na 19 maja 2024 roku w całej Polsce miało miejsce wydarzenie pod nazwą Noc Muzeów 2024. Park Historyczny Blizna również uczestniczył w tej akcji, przedłużając godziny otwarcia i umożliwiając bezpłatne zwiedzanie do północy. Dla odwiedzających przygotowano różnorodne atrakcje, w tym dioramy historyczne stworzone przez grupy rekonstrukcyjne oraz wystawy tematyczne.

Wśród gości obecnych tego wieczoru byli m.in. Rafał Nędza - Przewodniczący Rady Gminy Ostrów, oraz Bogusław Malikowski - Radny Rady Gminy Ostrów. W tegorocznej Nocy Muzeów 2024 zaprezentowały się następujące grupy: Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Zakłady Południowe", Grupa Rekonstrukcji Historycznych 24 ID, Grupa Rekonstrukcji Historycznej 45 Infanterie CK Przemyśl oraz Projekt Historyczny - Kopiejka.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu