„Inwestujemy w naszą przyszłość”

W dniu 01.01.2016 r. Gmina Ostrów rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego pt. „Inwestujemy w naszą przyszłość”. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej i trwać będzie do 30 czerwca 2016 r.

Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy na temat dziedzictwa ekonomicznego i historii pieniądza, kształtowanie odpowiedzialności przy podejmowaniu decyzji finansowych oraz promowanie postaw przedsiębiorczych wśród 193 osób - młodzieży gimnazjalnej w Gminie Ostrów.

Realizacja projektu odbywać się będzie w czterech Publicznych Gimnazjach: w Ostrowie, w Kamionce, w Ociece i w Woli Ocieckiej. W ramach projektu młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w warsztatach i wykładach prowadzonych przez pracowników: NBP, Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej, Osady Słowiańskiej, a także specjalistów w dziedzinie ekonomii i przedsiębiorczości. Będzie to szansa na bliższe poznanie m.in. zasad funkcjonowania Narodowego Banku Polskiego, zarządzania budżetem domowym, historii i wartości polskiego pieniądza oraz waluty EURO.

W projekcie zostaną wykorzystane innowacyjne narzędzia wspierające nauczanie - gra planszowa pt. „Chłopska Szkoła Biznesu”. Uczestnicy podczas rozgrywek powalczą o atrakcyjne nagrody edukacyjne takie jak tablet, pendrive’y, książki tematyczne oraz repliki monet.

 

ZNAK  NBP CMYK   logo ostrow bez tła

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej

 

 

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu