Gmina Ostrów podpisała umowę na realizację projektu „Pracuję bezpiecznie i wygodnie – program adaptacji środowiska pracy w Urzędzie Gminy Ostrów”. Inwestycja o wartości blisko 750 tys. zł obejmie wsparcie oraz doposażenie stanowisk pracy dla 27 pracowników.

Obraz3

Nowoczesne zaplecze i wsparcie dla pracowników Urzędu Gminy w Ostrowie.

W dniu 22 kwietnia 2026 r. Gmina Ostrów podpisała umowę z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie na realizację projektu pn. „Pracuję bezpiecznie i wygodnie – program adaptacji środowiska pracy w Urzędzie Gminy Ostrów”. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027 (działanie 7.8).

Głównym celem projektu jest adaptacja środowiska pracy do potrzeb poszczególnych grup pracowników, w tym upowszechnienie zachowań proekologicznych w Gminie Ostrów, na terenie województwa podkarpackiego.

Grupę docelową projektu stanowi pracodawca z terenu województwa podkarpackiego (Gmina Ostrów) i jego pracownicy (27-em osób), w tym przede wszystkim: osoby starsze, kobiety, osoby w wieku 50 lat i więcej, osoby w wieku 55 lat i więcej, osoby z niepełnosprawnościami, osoby ze szczególnymi potrzebami.

Projekt zakłada kompleksowe działania w trzech głównych obszarach. Pierwszy dotyczy adaptacji i przystosowania stanowisk pracy w Urzędzie Gminy w Ostrowie poprzez ich modernizację i ergonomizację. W ramach zadania zaplanowano zakup wyposażenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb pracowników, w szczególności osób powyżej 50. roku życia oraz osób z niepełnosprawnościami. Obejmuje to m.in. regulowane ergonomiczne meble, doposażenie zaplecza technicznego (remont łazienek) oraz zakup sprzętu wspierającego codzienną pracę, w tym, rowerów elektrycznych, elektronicznego systemu kontroli dostępu, nagłośnienia sali narad, klimatyzatorów biurowych.

Drugi obszar koncentruje się na rozwoju kompetencji i wzmocnieniu odporności zawodowej pracowników. W ramach projektu przewidziano realizację działań wspierających kondycję psychiczną i fizyczną, przeciwdziałających wypaleniu zawodowemu oraz wzmacniających integrację międzypokoleniową.

Trzeci obszar dotyczy stworzeniem zielonej polityki pracodawcy czyli prac określających formy i zasady wdrażania ekologicznych praktyk w codziennej działalności Urzędu Gminy, takich jak oszczędzanie energii, redukcja odpadów, czy promowanie zrównoważonego transportu. W ramach projektu przewidziano konsultacje z pracownikami w celu zrozumienia ich oczekiwań i priorytetów ekologicznych, stworzeniu szczegółowego planu działań, który obejmuje konkretne inicjatywy i projekty mające na celu realizację wyznaczonych celów oraz uwzględnienie takich działań, jak optymalizacja procesów, inwestycje w odnawialne źródła energii, czy programy edukacyjne dla pracowników.

Wsparciem objętych zostanie 1 pracodawca i 27 pracowników UG w Ostrowie (16 kobiet i 11 mężczyzn), w tym jedna osoba niepełnosprawna. Projekt skierowany jest w szczególności do osób starszych, kobiet, osób z niepełnosprawnościami oraz pracowników ze szczególnymi potrzebami. Jego realizacja potrwa do 31 grudnia 2026 roku.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 749 998,75 zł, z czego 637 498,93 zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, a wkład własny wynosi 112 499,82 zł.

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy warunków pracy, zwiększenia efektywności funkcjonowania Urzędu Gminy oraz utrzymania zatrudnienia przez wszystkich objętych wsparciem pracowników.

 

Obraz2

Obraz1

 

#FunduszeUE  #FunduszeEuropejskie

 

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu