- Plan Ogólny Gminy Ostrów -
Zainteresowani mogą składać wnioski do ww. projektu planu ogólnego oraz w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko w nieprzekraczalnym terminie do dnia 08.11.2024 r. Więcej informacji na temat.
Wzór formularza wnioski do Planu Ogólnego Gmina Ostrów - plik.PDF
Wzór formularza wnioski do Planu Ogólnego Gmina Ostrów - plik.DOCX
Instrukcja wypełniania wniosku do Planu Ogólnego Gminy Ostrów - plik.PDF
Józef Bajor – mieszkaniec Kamionki, działacz społeczny, a obecnie emeryt. Od 1994 roku sołtys sołectwa Kamionka (łącznie VI kadencji) oraz od 1998 roku Radny Rady Gminy w Ostrowie. Oprócz tego Przewodniczący Komitetu Budowy Gazyfikacji Wsi Kamionka - II etap. Przed dwie kadencje był również Prezesem Straży Pożarnej w Kamionce.
W wolnych chwilach pasjonuje się pisaniem wierszy. Tworzone utwory są głównie odzwierciedleniem życia codziennego na wsi i powstałych sytuacji.
Sabina Pelc – nauczycielka i autorka książki dla dzieci pt.: „Baśniowe ścieżki”. Mieszka w Skrzyszowie. Na co dzień pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ociece oraz w Publicznym Gimnazjum w Ociece. Prywatnie dzieli obowiązki mamy i babci. Otrzymała II miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim „Legendy Warmii i Mazur”. W tym roku została wyróżniona przez młodzież Publicznego Gimnazjum w Ociece statuetką Nauczyciel Roku, co ogromnie sobie ceni. Od zawsze chciała pisać książki dla dzieci, sprawić, aby dziecięcy świat stał się piękniejszy i bardziej kolorowy. Pierwsze baśnie powstały w oparciu o zasłyszane legendy z naszej gminy. Książka została wydana w roku 2016 i jest zbiorem baśni dla dzieci.
Marek Muszyński - poeta, mieszkaniec Skrzyszowa. W wolnej chwili zajmuje się pisaniem wierszy i tekstów religijnych oraz komponowaniem utworów muzycznych. Oprócz tego interesuje się muzyką, grą na gitarze i śpiewem. Uczestniczy i występuje również w corocznym Orszaku III Króli jako odtwórca roli Heroda. Udziela się także w chórze w kościele parafialnym p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Skrzyszowie. Otrzymał m.in. dyplom w Gminnym Konkursie Literackim "Edek - człowiek kultury, poeta i społecznik" oraz zajął drugie miejsce w konkursie Publicznej Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie o Ks. Jerzym Popiełuszko.
Urodziła się w 1956 roku i jest mieszkanką Kamionki. W 1979 roku ukończyła pedagogikę kulturalno – oświatową w Wyższej szkole pedagogicznej w Rzeszowie. Posiada uprawnienia instruktora w dziedzinie teatru II stopnia, uzyskane w Wojewódzkim Domu kultury. W latach 1995-98 kontynuowała wyższe studia zawodowe (licencjat) z historii na rzeszowskiej uczelni. Po studiach k.o. pracowała przez kilka lat na stanowisku instruktora w Domu Kultury w Leśnicy, a następnie uczyła j. polskiego w Szkole Podstawowej we Wrocławiu. Od 1987 roku do 2013 roku była zatrudniona jako nauczycielka historii i innych przedmiotów w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Kamionce. Obecnie przebywa na emeryturze. Przez kilkanaście lat pracowała jako instruktor w Domu kultury w Kamionce prowadząc Teatrzyk Kukiełkowy „ Hierodulek”.
Elżbieta Serafin - Marszałek to mieszkanka Ocieki, która w wolnej chwili zajmuje się szeroko pojętym hafciarstwem i wykonywaniem różnego rodzaju ozdób i rękodzieł artystycznych. Wśród wykonywanych projektów można wymienić m.in. haftowane obrazy, własnoręcznie robione pamiątki i serwety wykonywane z haftu krzyżykowego. Oprócz tego wykonuje również oryginalne ozdoby choinkowe i wielkanocne. Prywatnie aktywnie działa w radzie sołeckiej miejscowości Ocieka oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Ociece, gdzie pełni stanowisko gospodarza remizy.