sabina pelc.pngSabina Pelc – nauczycielka i autorka książki dla dzieci pt.: „Baśniowe ścieżki”. Mieszka w Skrzyszowie. Na co dzień pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ociece oraz w Publicznym Gimnazjum w Ociece. Prywatnie dzieli obowiązki mamy i babci. Otrzymała II miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim „Legendy Warmii i Mazur”. W tym roku została wyróżniona przez młodzież Publicznego Gimnazjum w Ociece statuetką Nauczyciel Roku, co ogromnie sobie ceni. Od zawsze chciała pisać książki dla dzieci, sprawić, aby dziecięcy świat stał się piękniejszy i bardziej kolorowy. Pierwsze baśnie powstały w oparciu o zasłyszane legendy z naszej gminy. Książka została wydana w roku 2016 i jest zbiorem baśni dla dzieci.


sabina pelc2.pngPierwsza z nich „O diabelskim młynie” opowiada o młynarzu i Jaśku, który walczył z diabelskimi mocami. Przykład młynarza przekonuje czytelnika, że nie warto współpracować ze złymi ludźmi. Druga z kolei baśń „O złocie, bogactwie i sercu biedaka” uczy, że dobro jest droższe od złota i całego bogactwa świata. Kolejna baśń „O uczciwości chciwości i zaczarowanym dębie” poucza, że miłość i nadzieja dają prawdziwe szczęście. „O Małgorzatce, która szukała domu” to baśń ukazująca wartość domu i rodziny jako najważniejszej dla każdego dziecka. Następna baśń „O Katarzynie, co nie chciała Tatarzyna” uzmysławia młodemu czytelnikowi jak ważna jest w życiu miłość. Ostatnia baśń „O kupcu Walentym” przedstawia zwycięstwo uczciwości jednocześnie udowadniając, że szybki i nieuczciwy zysk nie opłaca się. Wszystkie baśnie mają szczęśliwe zakończenie i kończą się morałem. Kształtują wartości, którymi dzieci powinny się kierować również w dorosłym życiu.

Książka spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Dzięki czemu autorka jest bezustannie zapraszana na spotkania autorskie, na których opowiada o swojej pracy twórczej. Odbywają się one na terenie całego województwa, ze szczególnym uwzględnieniem naszej gminy. Obecne władze gminy bardzo chętnie wspierają jej działalność, gdyż uważają, ją za swoją wizytówkę promującą gminę.

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu