zespol ostrowianki.pngStowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „Ostrowianki” aktywnie działa już ponad 10 lat a pierwsze zebranie założycielskie odbyło się dokładnie 19 marca 2006. Stowarzyszenie prężnie uczestniczy w organizacji różnego rodzaju imprez organizowanych na terenie Gminy ale i nie tylko. Często wyjeżdża ze śpiewem, bierze udział w konkursach, targach, spotkaniach, wieczorach poetyckich, babskim biesiadowaniu czy festynach rodzinnych a wszystko po aby wspólnie spędzić czas a przy okazji kultywować tradycję...

Zarząd Stowarzyszenia składa się z :

Prezesa Zarządu - Barbara Cwanek, Wiceprezesa Zarządu - Małgorzata Kopeć, Skarbnika - Zofia Kwietniewska, Sekretarza - Urszula Foltyńska, Kronikarz - Teresa Bil, Członek Zarządu- Zofia Boś

Stowarzyszenie posiada na swoim koncie dużo wyróżnień, dyplomów i podziękowań.

Zespół Obrzędowo – Ludowy „Ostrowianie" działa przy Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich „Ostrowianki” , założycielem zespołu jest Pan Marian Bil. Obecnie zespołem kieruje Pani Barbara Cwanek, zespół nie tylko śpiewa, ale również kultywuje dawne tradycje regionalne.

Poniżej przedstawiamy w skrócie dorobek stowarzyszenia:

  • 2006 - Występ Zespołu „Ostrowianie” w Woli Ocieckiej
  • 2007 - Występ zespołu „Ostrowianie” w Ropczycach na spotkaniu Noworocznym
  • 2007 - Spotkanie z okazji Dnia Kobiet „Babskie Biesiadowanie”
  • 2008 - Targi wielkanocne w Niwiskach (występ zespołu)
  • 2009 - Wyjazd do Boguchwały na II konkurs Dziedzictwo Kulturowe Podkarpacia- wyróżnienie za nalewkę orzechową
  • 2009 - Stowarzyszenie wraz z LGD LASOVIA prezentowało stoisko z regionalną potrawą podczas otwarcia Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie
  • 2010 - Stowarzyszenie wyróżnione w konkursie Wielkanocnym w Wyszatycach (stowarzyszenie reprezentowało LGD Lasovia)
  • 2012 - Udział w konkursie „Seniorzy wciąż młodzi twórczo” – występ z 2 pieśniami, Pani Małgorzata Kopeć wyróżniona za skecz „Koza unijna”, oraz Pan Marian Bil i Pani Zofia Kwietniewska otrzymali dyplomy za przedstawienie skeczu.
  • ...ponadto zespół występował ze śpiewem w Gliniku, Kochanówce, Ropczycach, Kozodrzy, Ostrowie, Brzezówce, Pustków- Krownice, Witkowice, Boguchwale itd.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu