stowarzyszenie aktywne kobiety skrzyszow.pngJest to jedno z najmłodszych stowarzyszeń w gminie Ostrów i istnieje dopiero od lutego 2015. Obecnie w stowarzyszeniu działa około 20 członkiń. Jest to grupa, która powstała w celu promowania miejscowości oraz gminy a także integracji i aktywizacji mieszkańców, wspierania rozwoju kobiet, wspierania rodzin, podejmowania i wdrażania działań o tematyce zdrowotnej, propagowania zdrowego stylu życia, podtrzymywania kultury i miejscowej tradycji jak również prowadzenie działalności charytatywnej (m.in."Jabłka dla naszej wsi" oraz "Akcja Kilo").

Stowarzyszenie powstało przede wszystkim z myślą o kobietach z miejscowości Skrzyszów, które dzięki spotkaniom i organizowanym imprezom takim jak "Dzień kobiet", Dzień Matki", "Dożynki", "Ostatki" czy "Opłatek", mogą się zrelaksować i oderwać od codziennych obowiązków domowych. Pomimo braku czasu członkinie stowarzyszenia starają się aktywnie działać i pomagać innym.

W okresach około świątecznych stowarzyszenie zajmuje się wykonywaniem prac artystycznych, takich jak ręcznie robione wszelkiego rodzaju przepiękne ornamenty świąteczne. Organizują również spotkania szkoleniowe, które poszerzają horyzonty wiedzy w różnych kierunkach - kulturalnych, artystycznych i innych...

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu