stowarzyszenie krzewienia kultury w gminie ostrow.pngStowarzyszenie Krzewienia Kultury Ludowej  w Gminie Ostrów powstało w 2002 roku. W ramach działań statutowych zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą z całej gminy Ostrów liczącej 9 wsi. W działaniu współpracuje z Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z siedzibą w Kamionce, oraz sołtysem wsi Wola Ociecka. Celem Stowarzyszenia jest pożyteczne zagospodarowanie czasu dzieciom i młodzieży, działalność kulturalna, zachowanie naszego dziedzictwa kulturowego i integracja wielopokoleniowa.

W ramach swojej działalności Stowarzyszenie prowadzi dwa zespoły taneczne BIEDRONKI  - dziecięcy i ONYKS młodzieżowy. Cotygodniowe 2 godzinne zajęcia taneczne z każdym zespołem prowadzone są społeczne przez instruktora – prezesa Stowarzyszenia.
Program wypracowany na zajęciach jest przedstawiany nie tylko na wielu miejscowych festynach ale i na wyjazdach. BIEDRONKI i ONYKS wyjeżdżają i wspólnie występują z ludowym Zespołem WRZOS działającym przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu  Ostrowie.

Prezes - Łomnicka Jadwiga
Zastępca prezesa - Klacza Czesław
Sekretarz - Stręk Krystyna

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu