stowarzyszenie borkowianki.pngStowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „Borkowianki”  działa na terenie sołectwa Borek Mały od 2006r. Jest samodzielną, społeczną organizacją zrzeszającą kobiety w różnym wieku, zarówno starsze i młodsze, które pragną dzielić się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami oraz tworzyć lepszy, piękniejszy obraz  swojej miejscowości.
Członkinie stowarzyszenia działają dobrowolnie i społecznie realizując postawione sobie cele: pierwszy o charakterze rozrywkowym, polegającym na organizowaniu zabaw okolicznościowych. Starając się pielęgnować tradycje i zwyczaje ludowe.

Drugim celem działalności jest integracja poprzez wycieczki odbywające się pod mottem „Łączyć Przyjemne Z Pożytecznym”, w których uczestniczą nie tylko członkinie, ale również mieszkańcy całego sołectwa, wraz z rodzinami. Następny cel aktywności stowarzyszenia sprowadza się do organizowania różnego rodzaju warsztatów: kulinarnych, z zakresu projektowania, aranżacji wnętrz, urządzania oryginalnych wystroi na różnego rodzaju okoliczności, dekorowania stołów, okien, własnoręczne wykonywanie ozdób, które dają uczestnikom możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej i praktycznej.
Stowarzyszenie otocza życzliwą pamięcią zarówno najstarszych, jak i najmłodszych mieszkańców wsi. Współpracując z Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce organizowane jest coroczne uroczyste spotkanie z okazji obchodów Dnia Babci, Dziadka i Seniora. Specjalnie na tą okazję Stowarzyszenie przygotowuje domowe ciasto oraz inne pyszności, aby ten wieczór stał się wspaniałą okazją pokazania naszym Babciom, Dziadkom oraz osobą samotnym- Seniorom jak bardzo doceniamy ich wkład w nasze życie. Nie zapomina również o najmłodszych mieszkańcach swojej miejscowości organizując co roku spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem.

Realizacja celów jest ściśle związana z dobrą współpracą z Radnym i Radom Sołecką Borku Małego, którzy nie odmawiają pomocy.

Stowarzyszenie realizując swoje cele dąży do tego aby mieszkańcy mieli większą świadomość integracji, przynależności. Przyczynia się do rozbudzenia nowych zainteresowań i pasji.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu