Festyn zorganizowany był w niedzielne popołudnie 19 czerwca na placu przy szkole podstawowej. Przed godziną 15-tą przy szkole zaczęli pojawiać się Skrzyszowianie i mieszkańcy okolic, a atrakcji było co nie miara. Imprezę zaszczycili swą obecnością: wice starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego Bernadeta Frysztak oraz przedstawiciele władz lokalnych, tj. Wójt Gminy Ostrów – Piotr Cielec oraz Radny Powiatowy – Bogusław Wójcik.

Można było podziwiać przemarsz Orkiestry Dętej z Dębicy z mażoretkami z zespołu ANTURJA ze Skrzyszowa oraz koncert orkiestry. Atrakcją festynu był występ zespołu tanecznego ANTURJA ze Skrzyszowa, który obchodzi w tym roku swoje X-lecie. Dyrektor szkoły Andrzej Ziajor i przedstawiciele władz gminnych i powiatowych wręczyli mażoretkom dyplomy i medale za ich wysokie osiągnięcia na  Mistrzostwach Mażoretek Polski Południowo-Wschodniej oraz Ogólnopolskich XVIII Mistrzostwach Mażoretek w Kędzierzynie Koźlu, które odbyły się w maju 2016 r. Szczególne i gorące słowa podziękowania skierowano do p. Bernadety Frysztak – wicestarosty powiatu ropczycko – sędziszowskiego za okazane serce, za ogromne i bardzo znaczące wsparcie finansowe naszego zespołu Anturja, które umożliwiło wyposażenie w nowe stroje wszystkich grup wiekowych oraz zakup nowych pałeczek i pomponów. Wójt Gminy Piotr Cielec wręczył w prezencie naszemu zespołowi Anturja 8 kompletów buław paradnych, za co serdecznie dziękujemy.

Podczas festynu można było oglądnąć występ Zespołu Pieśni i Tańca Wiercany oraz występy wokalne dzieci z zerówki, Martyny Bieszcz i zespołu z kl. II oraz Marii Cieśli z kl. III. Zorganizowano także gry i zabawy dla dzieci z nagrodami. Swoje umiejętności pokazała dziecięca drużyna pożarnicza – OSP Skrzyszów. Talentami pochwaliły się pary taneczne z Towarzystwa Przyjaciół Tańca „Złota Para” w Dębicy oraz Formacja Tańca Nowoczesnego „Vega” z Centrum Kultury w Ropczycach. Nie zabrakło też pokazów zapaśniczych zawodników z UKS „Orzeł” Skrzyszów. Dla dzieciaków przygotowano tradycyjne - ich ulubione - malowanie buziek i lody oraz kiełbaski, napoje, watę, popcorn, prażynki.

Pojawiły się też oczywiście dmuchańce. Oblężone były przejażdżki limuzyną Hummer, samochodem opancerzonym, a także przejażdżki konne, samochody strażackie. Odbyły się też rodzinne i indywidualne turnieje strzelania z łuków prowadzone przez sołtysa Andrzeja Budzika. Mieli także coś dla siebie fani strzelania z pistoletów. Swoje stoiska ze swojskim  jadłem przygotowały mamy mażoretek.  Można było zdegustować potrawy ze stołu wiejskiego /bigos, proziaki, pierogi, pajda chleba+masełko-smalec-ogórki, ciasto/.

Mamy  nadzieję, że  sprawiliśmy  Dzieciom  i  Rodzicom  wiele  radości  i  przyjemności  w  tym  dniu….

W miłej atmosferze czas festynu szybko minął. Wieczorem zaś można było zatańczyć. Z tej imprezy pozostanie wiele fotografii, dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników naszego festynu. Ja tam też byłam świetnie się bawiłam, co widziałam to opisałam, a sfotografował Mateusz Surman.

Wszystkim uczestnikom festynu dziękujemy za cudowną zabawę, a sponsorom i organizatorom oraz pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu!!!

tekst: Barbara Budzik / foto: Mateusz Surman

{gallery}wydarzenia/2016/festyn-skrzyszow-2016{/gallery}

Więcej zdjęć na

galeria.gminaostrow.eu

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu