Drodzy Mieszkańcy,

Otrzymujemy telefony z informacją, iż część naszych rodaków wracających z innych państw zupełnie lekceważy obowiązek kwarantanny. Niepokojące są informacje z których wynika iż niektórzy wręcz manifestują to, że wrócili i zupełnie nie boją się zarażenia. Nie dbają o swoje zdrowie jak również narażają inne osoby.

Apeluję do osób, które w ostatnim czasie powróciły do kraju z zagranicy, zwłaszcza z terenów występowania koronawirusa, o dobrowolne zastosowanie kwarantanny domowej przez okres co najmniej 14 dni. Oprócz tego wszyscy, którzy wrócili do Polski z zagranicy przed 15 marca 2020 r. bezzwłocznie muszą kontaktować się z inspektorem sanitarnym pod numerem telefonu: 608 624 596.

W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie własne i swoich bliskich, jak również mając na względzie nie narażanie na zagrożenie innych osób proszę o ograniczanie kontaktów z innymi osobami. Tylko odpowiedzialne postępowanie uchroni inne osoby przed zarażeniem tym groźnym dla życia wirusem.

Wójt Gminy Ostrów
mgr Grzegorz Ożóg

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu