Mammografia i cytologia dla kobiet, badania dermatoskopowe dla wszystkich – Fundacja SOS Życie i Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg  zapraszają do skorzystania z bezpłatnej profilaktyki raka skóry, raka piersi i raka szyjki macicy.

Od 15 do 16 maja panie mają okazję skorzystać w CytoMammobusie z cytologii i mammografii, a na badania dermatoskopowe można zarejestrować się na 14 maja bez względu na wiek i płeć. Aby umówić się na konkretną godzinę wystarczy zadzwonić pod numer 17 582 40 60. Rejestracja jest czynna od g. 8:00 – 17:00. Cytomammobus stanie obok Urzędu Gminy, a badania będą wykonywane przez doświadczony personel w godz. 9-17.

Bezpłatne badania na kobiet

Mammografia i cytologia, te badania są bezpłatne dla kobiet objętych programem profilaktycznym wczesnego wykrywania raka piersi oraz programem wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Bezpłatna cytologia co 3 lata - kobiety w wieku 25-59 lat. Bezpłatna mammografia co 2 lata - kobiety w wieku 50-69 lat lub co 12 miesięcy, jeśli u krewnych wystąpił rak piersi. Cytologię pobiera wykwalifikowana położna i szczególnie zapraszamy młode panie od 25 roku życia.

Zbadaj znamiona i pieprzyki

14 maja razem z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie zapraszamy na bezpłatne badania dermatoskopowe, które dedykowane są wszystkim zainteresowanym bez względu na płeć i wiek. Rejestracja obowiązkowa po numerem 17 582 40 60 – liczba miejsc ograniczona.

Na czym polega badanie dermatoskopowe?

Podczas badania lekarz przykłada dermatoskop do zmiany skórnej, a urządzenie pozwala mu obejrzeć ją pod wielokrotnym powiększeniem. Dodatkowe oświetlenie obserwowanego obszaru pozwala uwidocznić głębsze struktury znamienia, co umożliwia wstępnie zakwalifikować zmianę skórną jako nowotworową lub też jako łagodne znamię barwnikowe. Badanie dermatoskopem nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Może być wykonywane w każdym wieku, także u kobiet w ciąży. 

Co powinno skłonić pacjenta do pilnej wizyty lekarskiej?

Pacjenta zaniepokoić powinny znamiona, które:

  • krwawią
  • szybko rosną
  • pojawiły się nagle
  • mają niejednolity kolor/ nieregularne brzegi
  • swędzą/ łuszczą się
  • wykazują stan zapalny

 

PLAKAT cytomammobus granatowy 6

rak skory ostrow

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu