Po hasłem "Pokój i Dobro" przeszedł w piątek, 6 stycznia 2017 przez Skrzyszów już po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Mimo kilkunastostopniowego mrozu mieszkańcy Skrzyszowa w kolorowych strojach stworzyli jak co roku piękne jasełka.

Pierwszym punktem uroczystości Objawienia Pańskiego w tradycji znanej też jako święto Trzech Króli była uroczysta msza święta celebrowana przez proboszcza parafii Skrzyszów - ks. Mariusza Nosala. Po mszy a przed wyruszeniem w trasę wszyscy zgromadzeni otrzymali korony, naklejki oraz śpiewniki i zostali przydzielenie do trzech różnych grup reprezentujących różne kraje i królów. W barwnym pochodzie uczestniczył m.in. p.o. Wójta Gminy Ostrów - Grzegorz Ożóg a swoje role odegrali między innymi radni gminy Ostrów: Anna Książek-Pięta i Grzegorz Guzek a także sołtys sołectwa Skrzyszów - Andrzej Budzik. W trakcie przemarszu odegrane zostały scenki m.in. u Heroda z odczytaniem edyktu Cezara Augusta, następnie w gospodzie, kiedy to Józef i Maryja szukają schronienia, później była scena walki dobra ze złem, a ostatnią odtworzenie pokłonu Trzech Króli.

Tegoroczny Orszak był organizowany już po raz trzeci na terenie naszej gminy i miejscowości Skrzyszów. Tego typu Jasełka według ogólnopolskiej Fundacji Orszak Trzech Króli były w tym roku organizowane w ponad pięciuset miejscowościach.

Mateusz Surman

 

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu