W dniu 20 stycznia 2017 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbyła się III Powiatowa Gala Sportu w której poznaliśmy tegorocznych laureatów w kategoriach: Działacz Sportowy Roku, Sportowa Nadzieja Roku, Trener Roku, Drużyna Roku oraz Sportowiec Roku z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Wśród laureatów i zaproszonych gości były również osoby z terenu naszej gminy.

Obecnością swą zaszczycił m.in. Prezes Podkarpackiego  Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba, Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, Starosta Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego Witold Darłak oraz liczne grono zawodników, trenerów i osób związanych ze sportem na terenie powiatu ropczycko - sędziszowskiego.

Do każdej z grupy nominowanych było po 10 osób lub klubów, które później walczyły o miejsce w plebiscycie poprzez głosowanie przy użyciu kuponów zamieszczonych w lokalnej gazecie "Reporter".

Z naszej gminy wyróżnienie i pamiątkowy grawer za zdobycie 6 miejsca w powiecie ropczycko - sędziszowskim w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za 2016 rok z rąk Kazimierza Moskala otrzymał Uczniowski Klub Sportowy "Orzeł Skrzyszów. Szóste miejsce spośród blisko 100 klubów działających w naszym powiecie zostało zdobyte dzięki bardzo dobrym wynikom i punktom uzyskanym w dwóch sekcjach sportowych prowadzonych w tym klubie. Sekcja łucznicza w której punkty zdobyli: Jakub Głodek, Sławomir Hamala i Krystian Hamala a prowadzonej przez trenera Andrzeja Budzika oraz sekcji zapasów klasycznych i zdobytych punktów przez Eryka Kowalczyka, Sebastiana Bielańskiego, Klaudii Dereń oraz Kamila Sasyłyk a prowadzonej przez trenera Dariusza Łukaszewskiego.

Oprócz tego w plebiscycie nominowani byli: Magdalena Pasko (sztangistka Lechii Sędziszów a prywatnie mieszkanka Ostrowa), Klaudia Dereń (zawodniczka UKS Orzeł Skrzyszów a pochodząca z Woli Ocieckiej), Sebastian Bielański (zawodnik UKS Orzeł Skrzyszów a zarazem mieszkaniec Woli Ocieckiej), Dariusz Łukaszewski (trener UKS Orzeł Skrzyszów), Robert Proczek (wieloletni działacz i piłkarz klubu Victoria Ocieka) oraz Arkadiusz Fornek (prezes klubu Kaskada Kamionka).

Sportowiec Roku
I miejsce -  Dominika Najmrocka (74 głosy)
II miejsce – Marcin Wojnarowski (60 głosów)
III miejsce- Rafał Głodek (37 głosów)

Drużyna Roku
I miejsce – Juniorzy Lechia Sędziszów Młp. (123 głosy)
II miejsce – UKS Marba Sędziszów Młp. (68 głosów)
III miejsce – Pogórze Wielopole Skrz. (57 głosów)

Nadzieja Sportowa Roku
I miejsce – Karol Delikat (103 głosy)
II miejsce - Kamil Ogrodnik (75 głosów)
III miejsce – Jakub Makuch (52 głosy)

Trener Roku
I miejsce – Leszek Marć (127 głosów)
II miejsce – Andrzej Jedynak (78 głosów)
III miejsce – Magdalena Mokrzycka (70 głosów)

Działacz Sportowy Roku
I miejsce – Bogusław Pacanowski (74 głosy)
II miejsce – Marek Antosz (72 głosy)
III miejsce – Adam Kopala (59 głosów)

tekst: Mateusz Surman / foto: Starostwo Powiatowe w Ropczycach

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu