11 listopada 2020 obchodzimy „Narodowe Święto Niepodległości” z tej okazji przy obelisku w Bliźnie oraz przy pomniku Grunwaldzkim w Kamionce złożone zostały kwiaty i znicze. Oprócz władz gminnych i reprezentantów miejscowości w tym wydarzeniu uczestniczyli: Kazimierz Moskal – Poseł na Sejm RP, Jacek Magdoń - Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Witold Darłak – Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego.

W tym dniu zachęcamy również wszystkich do zapoznania się z historią legionisty Wojciecha Bosia, który w 1894 roku urodził się w Ostrowie. Więcej na jego temat można znaleźć na stronie IPN Rzeszów pod adresem: https://rzeszow.ipn.gov.pl/.../121820,Na-symbolicznym...

Mateusz Surman

 

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu