W piątek, 2 czerwca 2023 roku na kompleksie sportowym w Ostrowie odbył się Gminny Dzień Dziecka. Wydarzenie było podzielone na dwie części. W pierwszej z nich na zaproszenie Wójta Gminy Ostrów Grzegorza Ożóg i CKiB Gminy Ostrów z przygotowanych atrakcji korzystały wszystkie dzieci i młodzież z placówek oświatowych naszej gminy. Drugą częścią była impreza otwarta na kompleksie sportowym w Ostrowie.

Dzieci miały możliwość skorzystania z bogatego programu artystycznego, w tym animacji przygotowanych przez Studio Fama, występów przygotowanych przez dwa zespoły taneczne funkcjonujące przez CKiB, a także gier i zabaw. Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Ostrowianki rozdało 1000 przepysznych lodów ufundowanych przez firmę Froneri Polska, za co serdecznie dziękujemy. Lokalne koła gospodyń wiejskich, w tym Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Ostrowianki, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Żdżary, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Skrzyszowie, Koło Gospodyń w Kamionce, Koło Gospodyń Wolanki oraz KGW Jagodzianki przygotowały pyszny poczęstunek dla dzieci, a także watę cukrową i popcorn.

Podczas tego wydarzenia dzieci miały również okazję zapoznać się z wyposażeniem służb ratunkowych, w tym wsiąść do samochodu pożarniczego OSP KSRG Ostrów, radiowozu Policji oraz karetki pogotowia. W ramach występów tanecznych, po raz pierwszy na scenie zaprezentowały się dwa zespoły tańca nowoczesnego: Level Up i Roztańczone Smyki, które niedawno rozpoczęły działalność w naszej gminie. Dodatkowo ZPiT Wrzos miał możliwość zaprezentowania się w nowo zakupionych strojach ludowych, tym samym przygotowując się do zaplanowanych przeglądów tanecznych, które odbyły się w kolejnych dniach w Ropczycach i Głogowie Małopolskim.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu