W sobotę, 9 września pole biwakowe w Kamionce stało się sceną Narodowego Czytania 2023 w naszej gminie. Jest to wyjątkowa akcja organizowana w całej Polsce i nie tylko, pod patronatem Prezydenta RP. Lokalnie, wydarzenie zostało zorganizowane dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Ostrów Grzegorza Ożóg oraz CKiB Gminy Ostrów.

W bieżącym roku jako lekturę Narodowego Czytania wybrano "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Jest to jedno z kluczowych dzieł polskiej literatury, które przybliża czytelnikowi tematykę powstania styczniowego. Właśnie w 2023 roku przypada 160. rocznica tego historycznego wydarzenia.

Części powieści czytali dla zgromadzonej publiczności: Kazimierz Moskal - Poseł na Sejm RP, dr Jacek Magdoń - Radny Województwa Podkarpackiego, Grzegorz Ożóg - Wójt Gminy Ostrów, Jacek Róg – Zastępca Wójta Gminy Ostrów, Jan Ciężkowski – Sołtys Sołectwa Kamionka, Marta Szybała – Dyrektor Żłobka „Gwiazdeczka” w Zdżarach, Karol Świniuch – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ociece, Jadwiga Łomnicka – Instruktor ZPiT „Wrzos”, Aleksandra Bal – lokalna poetka oraz Państwo Beata i Kamil Wdowik.

Atmosferę spotkania dopełniły płonące pochodnie, ogniska i wieczorny widok zalewu . Uczestników oczarowały również występy ZPiT "Wrzos" oraz prezentacje wokalne Klubu Aktywnych z Kamionki. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem na poczęstunek i chwilę na wspólne rozmowy i dzielenie się wrażeniami.

 

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu