10 października 2023 r. odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia nadania imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Publicznej Szkole Podstawowej w Ociece. Był czas na modlitwę, wspomnienia oraz wyrazy radości z posiadania tak zaszczytnego patrona.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w pobliskim kościele, którą celebrował ks. Józef Pajor – Proboszcz Parafii Ocieka . Następnie poczty sztandarowe, uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście przeszli do szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Wspólnie odśpiewano hymn państwowy oraz szkolny, po czym Karol Świniuch – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ociece przywitał obecnych na uroczystości gości. W uroczystości wzięli udział m.in.: dr Jacek Magdoń – Radny Województwa Podkarpackiego, Sławomir Bezara - Członek Zarządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Grzegorz Ożóg – Wójt Gminy Ostrów, Rafał Nędza – Przewodniczący Rady Gminy Ostrów, Bogusław Malikowski oraz Łukasz Łacała – Radni Rady Gminy Ostrów. Poczet sztandarowy z OSP Ocieka oraz reprezentacje innych lokalnych organizacji i instytucji również uczestniczyły w uroczystości.

Część artystyczną uświetniło oratorium inspirowane nauczaniem kardynała Stefana Wyszyńskiego, specjalnie skomponowane na tę okoliczność przez Sabinę Pelc, i wykonywane przez uczniów szkoły. Następnie zaprezentowano prezentację multimedialną oraz recytację wiersza Sabiny Pelc pt. „Na Bachledówkę”, które przybliżały wszystkim postać Prymasa Tysiąclecia.

Były również przemówienia gości oraz liczne prezenty. A ostatnim punktem programu było podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Mój patron”.

Na zakończenie dyrektor szkoły wyraził wdzięczność za przybycie, aktywny udział oraz wsparcie w przygotowaniu uroczystości, kierując szczególne podziękowania do Wójta Gminy Ostrów, CKiB Gminy Ostrów, Zakłady Magnezytowe w Ropczycach, Firmy „Mars” z Ostrowa oraz Sklepu Lewiatan Ocieka.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu