W czwartek, 21 marca 2024 r. w Rzeszowie, w imieniu Wójta Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg jego zastępca Jacek Róg, podpisał umowę na realizację projektu "RaP STEAM" - inicjatywy skupiającej się na nauczaniu robotyki i programowania w szkołach podstawowych na terenie województwa podkarpackiego.

Wkrótce, uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy będą mieli możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach z robotyki i programowania. Projekt "RaP STEAM" umożliwi bezpłatne dostarczenie do wszystkich sześciu szkół podstawowych z Gminy Ostrów łącznie 60 zestawów robotów edukacyjnych, 54 zestawy sprzętu komputerowego oraz 6 mat robotycznych. Zanim rozpoczną się zajęcia, nauczyciele przejdą specjalistyczne szkolenie.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu