W środę, 10 kwietnia 2024 roku, w Domu Strażaka w Ostrowie odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: klasy I-IV, V-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zmagania rozpoczęły się od testu pisemnego, a najlepsi przeszli do etapu ustnego, w którym losowali pytania, a ich odpowiedzi były oceniane przez strażaków z KP PSP Ropczyce. Wszyscy uczestnicy, bez względu na wiek, musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów, sprzętu używanego w ratownictwie i ochronie przeciwpożarowej oraz historią straży pożarnej. Jak co roku, poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki.

Zastępca Wójta Gminy Ostrów, Jacek Róg, w imieniu Wójta Grzegorz Ożóg, podziękował wszystkim uczniom, rodzicom i opiekunom za udział i pomoc w przygotowaniu uczestników. Następnie, wspólnie z Iwoną Kozłowską - Sekretarzem Gminnego ZOSP w Ostrowie, wręczył najlepszym uczestnikom z każdej grupy wiekowej karty podarunkowe o wartości 500, 400 i 300 złotych.

Z każdej kategorii wiekowej, dwie osoby, które zajęły pierwsze i drugie miejsce, będą reprezentować naszą gminę w kolejnym, powiatowym etapie turnieju.

A oto wyniki:

I grupa wiekowa (klasy I-IV)
1. Kacper Dyło (SP Kozodrza)
2. Aleksander Stachnik (SP Kozodrza)
3. Igor Pilch (SP Kozodrza)

II grupa wiekowa (klasy V-VIII)
1. Fabian Dyło (SP Kozodrza)
2. Fabian Śliwa (SP Kozodrza)
3. Oliwia Feret (SP Ocieka)

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)
1. Kamil Kędzior (Kamionka)
2. Adrian Saj (Kamionka)
3. Wojciech Marek (Kamionka)

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu